Post Kościoła

To wspaniale wydarzenie pełne modlitwy, Bożej obecności, uwielbienia i skupienia całej swojej uwagi na Bogu i usłyszenia tego, co Duch Święty chce nam powiedzieć. W naszym kościele zawsze Nowy Rok rozpoczynamy POSTEM i MODLITWĄ,  a potem kolejny raz pod koniec lata. Z tego względu będzie nam niezmiernie miło, jeśli do nas dołączysz. Post to nie tylko ograniczenie posiłków czy zrezygnowanie z mięsnych potraw, to przede wszystkim pragnienie zbliżenia się jeszcze bardziej do Boga i poddania się Jego woli.

PROGRAM SPOTKAŃ POSTU I MODLITWY SHORELINE „IMPULS Z NIEBA”
Poniedziałek godz.18:30: Moc krzyża / Tomasz Kmiecik
Wtorek godz.18:30: Słuchaniu głosu Bożego / Joanna Kmiecik
Środa godz.18:30: Przebaczenie i Osąd / Tomasz Kmiecik
Czwartek godz.18:30: Miłość Ojca / Joanna Kmiecik
Piątek (Uwaga zmiana godziny!) Godz.16:00: GOŚĆ JUREK I GOSIA RYCHARSCY:
– Bezbożne przekonania i warownie a chodzenie w światłości
– Przekleństwa i błogosławieństwa pokoleniowe
– Uwolnienie
Sobota godz.18:30: Aktywacja prorocza / Joanna Kmiecik
Niedziela godz.18:30 Udzielenie namaszczenia / Arek Krzywodajć
Niedzielne nabożeństwo godz.11:00 NIESPODZIANKA 🙂

JAK POŚCIĆ ?

Czas postu był dla Żydów czasem modlitwy i szukania Pana. Jednak Izajasz mówi, że ich post i modlitwy były daremne! Dlaczego?

Otóż w dniu waszego postu szukacie własnych przyjemności …. Pościcie też dla sporów, chcąc być pierwsi, a przy tym obraźliwie uderzacie pięścią. „

Nie pośćcie już tak, jeśli chcecie, by wasz głos słyszany był w niebie.  Czy taki post ma być czymś, czego pragnę?  (Izajasza 58:4-5)

Izajasz mówi, że w poście nie tylko chodzi o niejedzenie i nierobienie pewnych rzeczy, ale również o robienie rzeczy, w których Bóg ma upodobanie!

58 rozdział Księgi  Izajasza zawiera wiele wskazówek na temat postu- zachęcamy do przeczytania tego fragmentu. Bóg powiedział do Izajasza:

Oto na tym polega post, który Mi się podoba: że się wyzwala z więzów niegodziwości, zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność gnębionych i łamie wszelkie poddaństwo.” 

W tym roku na tym będziemy się koncentrować. Chcielibyśmy, aby był to czas DUCHOWEJ ODNOWY dla kościoła i każdego z nas.

Wierzymy, że taki post przynosi PRZEŁOM, UZDROWIENIE, OBECNOŚĆ BOŻĄ, ODPOWIEDŹ NA MODLITWY I PROWADZENIE.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI:

Pierwszy tydzień roku poświęcamy na wspólny post i codzienne spotkania kościoła. Wiele kościołów na świecie praktykuje post przez pierwsze 21 dni roku.

Niektórzy w tym czasie poszczą o wodzie inni piją soki lub rosół (bulion), niektórzy poszczą postem Daniela lub jedzą tylko jeden lekki posiłek dziennie.

  1. Zanim zaczniesz pościć nie przejadają się- jedz już mniej 1 stycznia.
  2. Na początku postu dużo pij- ok. 3-4 litry mineralnej wody, aby oczyścić organizm. Pamiętaj pierwsze 3 dni są najgorsze, potem idzie już łatwiej. Potem wystarczy 2 l dziennie.
  3. Będzie ci zimno, możesz mieć ból głowy i będziesz potrzebował więcej snu, więc ubieraj się cieplej.
  4. Ogranicz swoją aktywność i skup się na Bogu, modlitwie i słowie.
  5. Twoje ciało doświadczy oczyszczenia, odnowienia i uzdrowienia. Oczekuj tego.
  6. Jeśli pracuje fizycznie rozłóż sobie 21 dni na różne okresy lub jeśli z powodu zdrowia, lub pracy nie możesz pościć o wodzie i sokach prowadź post Daniela (warzywa, owoce surowe lub gotowane, bez picia kawy i czarnej herbaty)
  7. Wracaj po poście do jedzenia stopniowo- np. zupka warzywna bez tłuszczu i np. jabłko, banan przez min. jeden dzień.

Hebrajskie słowo przetłumaczone jako „smaczne potrawy” to „lechem” – oznacza chleby. Daniel przez 21 dni pościł od wszelkich słodyczy, chleba, mięsa i wina.

Post Daniela jest jednym z najbardziej popularnych postów, który zyskał wielką przychylność w oczach Boga- że posłał w odpowiedzi na ten post anioła.

Polega on na jedzeniu jedynie warzyw i owoców i piciu wody- żadnych napojów gazowanych, kawy, słodyczy, mięsa ani chleba.

Niech Bóg da Ci łaskę postu i prowadzi Cię, w jaki sposób masz pościć w tym czasie 🙂

Data

sty 02 2023 - sty 08 2023

Czas

18:30 - 20:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: sty 02 2023 - sty 08 2023
  • Czas: 11:30 - 13:30

Koszt

WSTĘP WOLNY

Etykiety

On Time
Kościół Shoreline

Lokalizacja

Kościół Shoreline
Przemysłowa 9, Częstochowa
Kategoria